CİNLER TARIM MAKİNELERİ YEDEK PARÇA TİCARETİ LTD. ŞTİ..1984 yılında kurulmuştur. Şirketimiz 1984 yılında biçerdöver yedek parçaları imalatına başladı. Biçerdöver yedek parçaları üretimi,uzmanlık gerektiren, yüksek hassasiyet ve dikkat isteyen zor bir üretim dalıdır.
 
Biz 30 yılı aşkın çalışmamız neticesinde, bu zorluğu aştık ve ürünlerimizin kalitesini en yüksek düzeye çıkarmayı başardık. İmalatımız 2200 m. kapalı olmak üzere toplam 10.000 m. de yapılmaktadır.
 
Bugün , biçerdöver yedek parçaları imalatı konusunda uzmanlaşmış çalışanlarımızla birçok yedek parçayı, müşterilerimizinde talebiyle orjinalinden daha sağlam ve kaliteli olarak üretebilmekteyiz.
 
Örnegin, orjinali döküm malzemeden imal edilen, biçerdöverlerin arka akisleri, fabrikamızda dövme çelikten imal edilerek saglamlığı en üst düzeye çıkarılmıştır.üstelik,orjinalinden çok daha düşük fiyatla satışa sunulmuştur.
 
İmalatımızdaki kaliteyi : - 35 kişilik uzman kadromuza, - imalattan önce yedek parçaların hassas ölçümü yapılarak, bilgisayarda CAD-CAM programında çizilmesine, - imalatın son teknoloji ürünü CNC elektronik tornalarda, kontrollü olarak yapılmasına borçluyuz.
 
Biçerdöver yedek parçaları imalatı konusunda 30 yıllık tecrübemizle bugün, Türkiyenin heryerinde 80 adet bayimiz bulunmaktadır.
 
Şirketimiz imal ettiği yedek parçaları 1991 yılından beri çeşitli ülkelere ihrac etmektedir.başta Suudi Arabistan olmak üzere, Irak,Suriye,Yunanistan,Polonya,İspanya ve Ukrayna ya doğrudan ihracat yapmaktayız.
 
Şirketimizde NEWHOLLAND , LAVERDA , JOHNDEERE , CLAAS biçerdöverlerine ait yedek parçaları ve BALAYA MAKİNE yedek parçaları imal edilmektedir.

Ayrıca , şirketimizin orjinal yedek parça bayiliği bulunmaktadır : 
Dünyaca ünlü; CNH , SKF , FAG , TİMKEN , INA, ORS, AGCO , OPTİBELT , DAXTON , MEGADYNE, SANOK , CARLISLE , GATES , CORTECO , DONALDSON , FLEETGUARD , DAYCO , ZİMAŞ  vb.. marka yedek parçaların satışı yapılmaktadır.